Доступність посилання

ТОП новини

Тереза Мей: підозрювані в отруєнні Скрипалів є офіцерами ГРУ


Тереза Мей: підозрювані в отруєнні екс-розвідника Сергія Скрипаля і його дочки Юлії є офіцерами ГРУ
Тереза Мей: підозрювані в отруєнні екс-розвідника Сергія Скрипаля і його дочки Юлії є офіцерами ГРУ

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що підозрювані в отруєнні екс-розвідника Сергія Скрипаля і його дочки Юлії є офіцерами російської військової розвідки, відомої за абревіатурою ГРУ (Головне розвідувальне управління – ред.). Про це вона заявила, виступаючи у парламенті.

За словами Мей, операція з отруєння Скрипалів «майже напевно» була схвалена не тільки в ГРУ, але і високопоставленими особами в російській державі.

Тереза Мей зазначила, що в березні, відразу після отруєння Скрипалів, Росія намагалася поставити під сумніви висновки Великобританії, що до цього причетна влада РФ, і деякі вірили в це. Зараз, за словами прем’єра, уряд довів, що в операції брала участь Росія.

Мей вважає, що дії ГРУ загрожують «всім нашим союзникам і всім нашим громадянам». Вона пообіцяла, що Велика Британія використовує весь апарат національної безпеки, щоб протистояти ГРУ.

Мей розповіла, що британська влада неодноразово просила Росію пояснити, що сталося в Солсбері, однак Москва у відповідь навмисне заплутувала питання і брехала. Британський прем’єр додала, що у Великої Британії немає розбіжностей з народом Росії.

За її словами, Британія випустила європейський ордер на арешт підозрюваних.

«Якщо обидва підозрюваних покинуть територію Росію, Велика Британія спробує їх заарештувати», – заявила Мей. При цьому зазначила, що Росія не видає своїх громадян.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена громадян Росії, підозрюваних в отруєнні нервово-паралітичною речовиною «Новачок» Сергія Скрипаля і його дочки Юлії у Солсбері: це громадяни Росії Олександр Петров і Руслан Боширов.

У прокуратурі 5 вересня заявили, що мають «достатні докази» для їх обвинувачення. За даними слідства, росіяни в’їхали в Британію 2 березня за російським паспортами на чуже ім’я. Одним із головних доказом проти них є те, що в лондонському готелі, де вони жили, виявлені сліди «Новачка».

У Міністерстві закордонних справ Росії назвали це «інформаційною маніпуляцією».

«Опубліковані у ЗМІ імена, як і фотографії, нам нічого не говорять. Знову закликаємо британську сторону перейти від публічних звинувачень та інформаційних маніпуляцій до практичної взаємодії по лінії правоохоронних органів», – сказала офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова.

Отруєння в березні Скрипалів, які після тривалого перебування в лікарні одужали, викликало дипломатичну кризу у відносинах між Великою Британією і ширше Заходом, з одного боку, і Росією, з іншого. Лондон звинуватив в отруєнні Скрипалів бойовою хімічною зброєю, яку почали розробляти в часи СРСР на території Росії, нинішню російську владу. Москва відкидає ці звинувачення.

XS
SM
MD
LG