Доступність посилання

ТОП новини

Помер Юрій Лужков, який ще у 2004 році підтримав сепаратистський з'їзд «Партії регіонів»


Президент Росії Володимир Путін (л) вручає колишньому меру Москви Юрієві Лужкову орден, 22 вересня 2016 року

На 84-му році життя помер російський політик, колишній мер Москви, Юрій Лужков.

Як повідомляє, посилаючись на власні джерела, агенція «Інтерфакс» – Лужков помер у мюнхенській клініці після кардіохірургічної операції. За повідомленнями, вирішується питання, як перевезти тіло російського політика в Росію.

Юрій Лужков був одним із «стовпів» правлячої партії Росії – «Единая Россия», який активно просував так званий «кримський курс» Кремля.

Лужков 18 років був міським головою столиці Росії – Москви. Його критикували, але обирали від виборів до виборів.

У цьому статусі російський політик активно втручався у внутрішньо-політичне життя України.

Лужков у Севастополі на відзначенні 22-ї річниці Чорноморського ВМФ Росії, 11 травня 2008 року
Лужков у Севастополі на відзначенні 22-ї річниці Чорноморського ВМФ Росії, 11 травня 2008 року

Юрій Лужков завжди говорив про Севастополь, як «про русский город, базу Черноморского флота России». Він приїздив на усі урочистості, виступав із полум'яними промовами, у яких говорив про Крим як про частину російської історії.

28 листопада 2004 року, у розпал Помаранчевої революції, Юрій Лужков прилетів на з'їзд «Партії регіонів», який проходив у Сєверодонецьку. Там вперше, від моменту здобуття Україною незалежності, прозвучали сепаратистські ідеї.

Мова йшла про те, що якщо Віктор Ющенко стане президентом, то відбудеться розкол України і східні та південні області утворять так звану «південно-східну республіку» («Юго-Восточную республику» – ред.).

Дехто із учасників з’їзду одразу пропонував приєднатися до Росії.

Серед пропозицій, які обговорювалися, була також ідея «федерального устрою» і «проведення референдуму».

Російські телеканали відрядили у Сєверодонецьк своїх кореспондентів, які виходили звідти у прямий ефір. Перші повідомлення інформаційних випусків російських телеканалів – розпочиналися повідомленнями з України і прямими включеннями із Сєверодонецька.

Юрій Лужков, на той час міський голова Москви, виступив на цьому з’їзді із промовою.

З одного боку – підгодований апельсиновий шабаш, а з другого – Росія, яка пдітримує суверенітет України
Юрій Лужков


«Ми бачимо з одного боку цей апельсиновий, підгодований (російські ЗМІ поширювали тези, що «Майдан фінансують американці» – ред.) шабаш, який претендує на те, що він представляє весь народ України. І з іншого боку бачимо спокійну силу, яка зібралася у цьому залі. На Україні діють дві полярні сили. З одного боку – грубе втручання, а з другого боку – Росія, яка поважає суверенітет України. І я, мер Москви, готовий зняти свого кепку, щоб бути схожим на Януковича», – сказав Юрій Лужков.

Після перемоги помаранчевого Майдану, Лужкову заборонили в’їзд в Україну.

Після 2010 року – при президентові Вікторові Януковичу – російський політик знову прилітав в Україну і агітував за вступ до так званого Митного союзу.

Лужков був «мером» Москви 18 років – із 1992 до 2010 року.

XS
SM
MD
LG