Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ: друзі продовжують життя


МОЗ: друзі впливають на формування звичок
МОЗ: друзі впливають на формування звичок

Дружні контакти корисні для здоров’я, заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

«Дружні контакти збільшують на 50% вірогідність жити довше. Так само, наприклад, як відмова від куріння. Натомість дослідження кажуть, що для самотніх людей зростає ризик передчасної смерті з усіх причин та в цілому вони відчувають себе менш щасливими», – пише Супрун.

Вона додає, що друзі впливають на формування звичок.

«Багато хто з нас почав бігати, ходити в тренажерний зал чи правильно харчуватись «за компанію». Справді, багато наших здорових звичок формується в дружньому колі. Проте це стосується не тільки хороших звичок. Ось дослідження, яке вказує, що якщо ви маєте друга, який має надмірну вагу, ви також підпадаєте в зону ризику. Так само з курінням: вам буде важче кинути цю звичку, якщо серед ваших друзів є постійні курці. Тому обирайте друзів свідомо!» – закликає в.о. міністра охорони здоров’я.

Читайте також: 10 міфів, які розвіює Уляна Супрун

За її словами, друзі – «ефективний знеболювальний засіб».

«Люди з великим соціальним колом мають вищу толерантність до болю, ніж ті, у кого менше друзів. Науковці пояснюють цей ефект викидом потужної дози ендорфінів – гормону щастя, що випускає наш мозок під час спілкування з близькими друзями. У цьому випадку ендорфіни спрацьовують як природний болезаспокійливий засіб та стимулюють задоволення», – зазначила Супрун.

Вона додає, що друзі можуть також бути й антидепресантами.

«Постійний стрес є одним з найбільш небезпечних ворогів для нашого здоров’я. Проте міцна дружба та тісні соціальні контакти допомагають з ним впоратися», – пише Супрун.

В.о. міністра заявляє, що люди менш схильні мати поганий настрій та розвинути депресію з дружньою підтримкою.

XS
SM
MD
LG