Доступність посилання

ТОП новини

У кримчанина Мустафаєва температура, він чекав суду в Ростові лежачи – адвокат


Сервер Мустафаєв, травень 2018 року

Фігуранта другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сервера Мустафаєва доставили на засідання Південного окружного військового суду в російському Ростові-на-Дону з підвищеною температурою і кашлем. Як розповів адвокат Олексій Ладин, кримчанин чекав початку процесу лежачи.

«Мустафаєва доставили на судовий процес з температурою і кашлем. Вранці лікарі в СІЗО виміряли йому температуру. Була 37,6 і вони відправили його сюди. Зараз вже, можливо, вище температура. Йому погано, він пластом лежить. Поки чекали суд, він лежав. І у Аметова такі ж симптоми, що не дуже добре йому. Викликали зараз швидку, щоб всім надали допомогу», – наводить слова Ладіна громадське об’єднання «Кримська солідарність».

3 березня Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова опублікувала звернення Мустафаєва, в якому кримчанин скаржився на порушення своїх прав, неналежні умови тримання в російському слідчому ізоляторі та ненадання медичної допомоги іншим фігурантам справи. Серед скарг також – неналежне харчування.

15 листопада 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону почав розглядати цю справу по суті.

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір’яєв і Ернес Аметов. ФСБ Росії інкримінує їм участь у забороненій в Росії та анексованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

21 травня 2018 року в Криму затримали координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва і жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

XS
SM
MD
LG