Доступність посилання

ТОП новини

Понад 10 тисяч українців арештовані, затримані, засуджені у світі – МЗС


За словами дипломата, пріоритетом у діяльності МЗС є робота з політично мотивованими справами, засудженими до смертної кари або довічно ув’язненими
За словами дипломата, пріоритетом у діяльності МЗС є робота з політично мотивованими справами, засудженими до смертної кари або довічно ув’язненими

Понад 10 тисяч громадян України затримані, заарештовані чи засуджені в усьому світі, повідомив державний секретар українського Міністерства закордонних справ Андрій Заяць.

«Станом на 30 червня цього року – це остання загальна статистика, яку ми маємо по світі: арештовані, затримані, засуджені і відбувають покарання в різних країнах понад 10 тисяч громадян України. Із них понад шість тисяч – засуджені до позбавлення волі», – повідомив Заяць 6 серпня в Києві.

За словами дипломата, пріоритетом у діяльності МЗС є робота з політично мотивованими справами, засудженими до смертної кари або довічно ув’язненими.

За даними правозахисників, у Росії й анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів.

Зокрема, ув’язнений у Росії на 20 років український кінорежисер Олег Сенцов у колонії за Полярним колом з 14 травня розпочав голодування з вимогою звільнення всіх утримуваних Москвою українських політв’язнів.

Крім Сенцова, голодування на знак протесту проти переслідування оголосили ув'язнений в анексованому Росією Криму Володимир Балух, член Кримської контактної групи з прав людини з Ялти Емір-Усеїн Куку, засуджений у Росії українець Станіслав Клих, журналіст, автор Радіо Свобода Станіслав Асєєв, відомий під псевдонімом Станіслав Васін, утримуваний у полоні бойовиків у Донецьку.

XS
SM
MD
LG