Доступність посилання

ТОП новини

Бої через Нагірний Карабах тривають, Баку і Єреван звинуватили одне одного в ескалації


Рада безпеки ООН 29 вересня має провести зустріч, на якій йтиметься про ситуацію довкола Нагірного Карабаху

Бої між збройними силами Вірменії й Азербайджану через спірний регіон Нагірний Карабах тривають третій день поспіль у той час, як сторони звинувачують одна одну в ескалації насильства, а світова спільнота закликає зупинити бойові дії.

Внаслідок нинішнього загострення загинули, за повідомленнями, десятки людей. Азербайджанське Міністерство оборони заявило, що вірменські сили обстріляли Дашкенсанський район Азербайджану. Єреван назвав це звинувачення «абсолютно неправдивим».

«У ніч із 28 на 29 вересня інтенсивні бої продовжувалися по всій лінії фронту», – заявило Міністерство оборони Азербайджану, маючи на увазі так звану лінію контакту, що розділяє вірменські й азербайджанські сили.

Вірменське Міністерство оборони додало, що «тривають бої з різною інтесивністю».

Рада безпеки ООН 29 вересня має провести зустріч, на якій йтиметься про ситуацію довкола Нагірного Карабаху.

У спільній заяві 28 вересня міністри закордонних справ Великої Британії й Канади висловили занепокоєння через «масштабні військові дії» в Нагірному Карабасі і жертви серед цивільних.

У Вірменії й Азербайджані оголошені воєнний стан і мобілізація.

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території.

Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Попри те, що Вірменія надає самопроголошеній Нагірно-Карабахській республіці військову допомогу, офіційно ні вона, ні будь-яка інша країна світу незалежності Нагірного Карабаху не визнає.

Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори.

Нинішнє загострення конфлікту – наймасштабніше щонайменше з 2016 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG