Доступність посилання

ТОП новини

Медіаорганізації пропонують скасувати телеуроки на каналах з «проросійською пропагандою»


6 квітня для школярів 5–11 класів стартував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн»
6 квітня для школярів 5–11 класів стартував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн»

Низка медіаорганізацій висловила свою незгоду із рішенням влади запустити трансляцію телеуроків під час карантину на телеканалах, які, на їхню думку, є «проросійськими», вказуючи як такі канали NewsOne, «112 Україна» і ZIK.

«Ми вважаємо, що таке рішення суттєво зашкодить інформаційній безпеці України та інформаційній гігієні суспільства, адже воно суттєво розширить вплив російської та проросійської пропаганди, зокрема й на молоде покоління. Канали з так званого холдингу «Новини», формальним власником яких є народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Тарас Козак, перебувають під безпосереднім впливом керівника цієї партії Віктора Медведчука», – мовиться у заяві медіаорганізацій.

У заяві йдеться про те, що «в ефірі цих телеканалів не раз заперечувалась російська агресія, лунали заклики до зняття санкцій із Росії, визнання окупаційної влади Донецька та Луганська, «миру за будь-яку ціну» на умовах Путіна, а переговори між «Опозиційною платформою – За життя» та її союзниками в Росії позиціонувалися як «міжпарламентський діалог».

«Ми закликаємо владу переглянути своє рішення з урахуванням ризиків, які воно несе. Демонстрація відеоуроків на цих каналах збільшить їхню аудиторію за рахунок тих людей, які за інших обставин не стали б дивитися пропагандистські проросійські телеканали. Ми закликаємо інші українські телевізійні канали, які поки що не беруть участі у проєкті «Всеукраїнська школа онлайн», – зголоситися на участь, щоб ефір телеканалів, пов’язаних з Віктором Медведчуком, не був потрібен ініціаторам важливого соціального проєкту», – мовиться у заяві.

Підписантами заяви виступили, серед інших, Незалежна медійна рада, ГО «Детектор медіа», «Інститут масової інформації», Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, «Інтерньюз-Україна» та інші.

У холдингу «Новини», який об’єднує канали NewsOne, «112 Україна» і ZIK, проти трансляції уроків на платформах яких виступають медіаорганізації, вказаної заяви публічно не коментували.

6 квітня через карантин для школярів 5–11 класів стартував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн». Трансляції ведуть телеканали «112 Україна», NewsOne, ZIK, «ПлюсПлюс», «Індиго», «УНІАН», «Рада», «UA:Культура», «UA:Перший» та М1, а також офіційна YouTube-сторінка Міносвіти.

У Офісі президента України повідомили, що «Всеукраїнська школа онлайн» у перший день після старту зібрала понад 3,3 мільйона глядачів. У президентській канцелярії зазначили, що наразі до ініціативи долучаються й інші телеканали та медіаплатформи, а також тривають відповідні переговори з регіональними каналами.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG