Доступність посилання

ТОП новини

Українські військові повідомили про становище на фронті і поранених на Донбасі за день


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)

У пресцентрі Об’єднаних сил, що ведуть операцію проти російських гібридних сил на окупованій частині Донбасу, повідомили про те, який був перебіг подій на фронті від початку доби.

За цим повідомленням, за цей час російські гібридні сили вісім разів порушили режим припинення вогню, зокрема з застосуванням заборонених мінськими домовленостями озброєнь. Унаслідок цих обстрілів один військовослужбовець Об’єднаних сил зазнав бойового ураження; про можливі травми чи втрати з інших причин не повідомляється.

Крім того, в повідомленні зазначено, що «противник, нехтуючи правилами міжнародного гуманітарного права, здійснив обстріл санітарного автомобіля» за допомогою безпілотних літальних апаратів скинув два гранатометні заряди на дах транспортного засобу, який мав маркування емблеми Червоного хреста; цей обстріл обійшовся без потерпілих.

Ні про які дії українських силовиків у відповідь на обстріли не повідомлено. У пресцентрі лише традиційно заявили: «Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника».

Зі згаданих обстрілів три були зафіксовані в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід». Це сталося, зокрема, біля сіл Широкиного і Гнутового (саме біля нього був обстріляний санітарний автомобіль) на півдні Донеччини, неподалік Маріуполя. Також у зведенні згаданий обстріл біля села Водяного, без уточнень, якого саме: того, що теж біля Маріуполя, між Широкиним і Гнутовим, чи іншого, що на північний захід від окупованого Донецька, неподалік колишнього Донецького аеропорту.

Іще п’ять обстрілів були здійснені в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ». Зокрема, обстріл відбувся біля села Оріхового – назва цього села, що поруч із містом Золотим і зоною розведення військ у ньому, останнім часом стало для пресцентру Об’єднаних сил евфемізмом на позначення також обстрілів, що відбуваються в самій цій зоні, де українські війська відступили. Також обстріли зафіксовані біля селища Зайцевого, що на північній околиці окупованої Горлівки й розділене лінією фронту на вільну й окуповану частини, біля селищ Новолуганського і Луганського, що на так званій Світлодарській дузі в Донецькій області біля її межі з Луганською, і біля міста Авдіївки, що на північ від Донецька.

У підтримуваному і скеровуваному Росією незаконному збройному сепаратистському угрупованні «ДНР», що захопило частину Донецької області і визнане в Україні терористичним, заявляють про обстріл у районі окупованої частини селища Зайцевого, внаслідок чого був поранений, як стверджують бойовики, мирний мешканець. Спершу його стан був названий як середньої тяжкості; після того, як його прооперували горлівські медики, його стан назвали вже тяжким.

В аналогічному угрупованні «ЛНР», що діє на частині Луганщини, своїх заяв про становище на фронті за нинішній день наразі не робили.

На лінії фронту теоретично чинне чергове перемир’я, що, як і попередні, було проголошене як всеосяжне, безумовне, стале і безстрокове. Та, як і всі попередні, воно було порушене майже відразу після заявленого початку і відтоді порушується постійно. А останніми днями інтенсивність порушень значно зросла.

Припинення вогню й раніше не раз проголошувалися як «безстрокові і сталі», але порушувалися практично відразу. При цьому сторони заперечують свою вину в цих порушеннях і звинувачують противників у провокаціях.

Унаслідок російської гібридної агресії на сході України з квітня 2014 року, за оцінками ООН станом на 31 жовтня 2019 року, загинули від 13 тисяч до 13 тисяч 200 людей, із яких було щонайменше 3 тисячі 354 цивільних, приблизно 4 тисячі 100 українських бійців і приблизно 5 тисяч 650 членів російських гібридних збройних формувань. За цими ж даними, за цей час російської агресії також були поранені від 29 тисяч до 31 тисячі людей: приблизно від 7 тисяч до 9 тисяч цивільних, від 9 тисяч 500 до 10 тисяч 500 українських бійців і від 12 тисяч 500 до 13 тисяч 500 членів російських гібридних збройних формувань.

XS
SM
MD
LG