Доступність посилання

ТОП новини

Українські військові повідомили про становище на фронті протягом дня


У пресцентрі Об’єднаних сил, що ведуть операцію проти російських гібридних сил на окупованій частині Донбасу, повідомили про те, який був перебіг подій на фронті від початку доби.

За цим повідомленням, за цей час російські гібридні сили шість разів порушили режим припинення вогню, зокрема з застосуванням заборонених мінськими домовленостями озброєнь. Унаслідок цих обстрілів втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає; про можливі втрати з інших причин не повідомляється.

Ні про які дії українських силовиків у відповідь на обстріли не повідомлено. У пресцентрі лише традиційно заявили: «Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника».

Зі згаданих обстрілів три були зафіксовані в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід». Це сталося поруч із селом Березовим, що на схід від окупованого Докучаєвська, неподалік села Старогнатівки, що південніше від Докучаєвська, і біля села Павлополя, що лежить іще південніше, недалеко від Маріуполя.

Іще три обстріли були здійснені в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ»: поблизу селища Новолуганського, що на так званій Світлодарській дузі, на північний схід від окупованої Горлівки, біля селища Гладосового, що на північ від Горлівки, і неподалік селища Шуми, що на північний захід від Горлівки.

У підтримуваному і скеровуваному Росією незаконному збройному сепаратистському угрупованні «ДНР», що захопило частину Донецької області і визнане в Україні терористичним, заявляють про ще нічні обстріли селища Курганка на північно-західній околиці Горлівки, що недалеко від обстріляних бойовиками Шумів, і сусіднього селища шахти імені Ізотова, внаслідок чого, за твердженням бойовиків, поранені троє цивільних мешканців. Також вони твердять про обстріл у районі селища Сигнального, що на південний захід від Донецька і на північ від Докучаєвська; там, заявляють вони, був поранений теж мирний мешканець, який від поранень помер у лікарні. Ці заяви наразі не мають підтверджень із незалежних джерел.

Про свої втрати це угруповання нічого не повідомляє.

В аналогічному угрупованні «ЛНР», що діє на частині Луганщини, своїх заяв про становище на фронті за нинішній день наразі не робили.

На лінії фронту теоретично чинне чергове перемир’я, що, як і попередні, було проголошене як всеосяжне, безумовне, стале і безстрокове. Та, як і всі попередні, воно було порушене майже відразу після заявленого початку і відтоді порушується постійно. А останніми днями інтенсивність порушень значно зросла.

Припинення вогню й раніше не раз проголошувалися як «безстрокові і сталі», але порушувалися практично відразу. При цьому сторони заперечують свою вину в цих порушеннях і звинувачують противників у провокаціях.

Унаслідок російської гібридної агресії на сході України з квітня 2014 року, за оцінками ООН станом на 31 жовтня 2019 року, загинули від 13 тисяч до 13 тисяч 200 людей, із яких було щонайменше 3 тисячі 354 цивільних, приблизно 4 тисячі 100 українських бійців і приблизно 5 тисяч 650 членів російських гібридних збройних формувань. За цими ж даними, за цей час російської агресії також були поранені від 29 тисяч до 31 тисячі людей: приблизно від 7 тисяч до 9 тисяч цивільних, від 9 тисяч 500 до 10 тисяч 500 українських бійців і від 12 тисяч 500 до 13 тисяч 500 членів російських гібридних збройних формувань.

XS
SM
MD
LG