Доступність посилання

ТОП новини
10 травня 2021, Київ 05:04

П’ятий президент Порошенко привітав українців із Новим роком і закликав до єдності


Петро Порошенко, архівне фото

П’ятий президент України, нині народний депутат і лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко привітав українців із Новим роком. Його привітання транслювали в останні хвилини 2019 року телевізійні «5-й канал», який належить Порошенкові, і «Прямий» канал, який із ним пов’язують. Привітання чинного президента Володимира Зеленського ці канали передали вже після півночі на 1 січня.

Порошенко у своєму привітанні висловив упевненість у «перемозі України». «Нас точно не зламати», – заявив він.

За його словами, є низка чинників, які додають оптимізму: «По-перше, це запас міцності тих змін, який українці здійснили протягом п’яти років. Похитнути його виявилося не так просто. А по-друге, мільйони небайдужих людей демонструють свою громадянську позицію».

«Ми разом боронимо наші цінності – і перспективу членства України в Європейському союзі і НАТО, і мову, і віру, і армію. Ми захищаємо Збройні сили в тилу від атак «п’ятої колони», а Збройні сили міцно тримають оборону на фронті», – сказав Порошенко.

«Незалежно від того, хто за кого голосував на виборах, ми всі – українці. Ми всі – єдиний український народ. І я хочу, щоб у новому році для кожного з нас синьо-жовтий прапор єдності був важливішим, ніж партійні кольори. І щоб попри внутрішні розбіжності ми зберігали солідарність перед зовнішніми викликами», – мовиться також у привітанні Петра Порошенка.

Чинний президент Володимир Зеленський у своєму привітанні теж закликав українців до єдності, але іншими словами. «У нашому паспорті не вказано, правильний чи неправильний українець. Немає рядка «патріот», «малорос», «ватник» чи «бандерівець». Там написано: «Громадянин України», який має права і обов’язки», – сказав, зокрема, Зеленський.

За його словами, українці уявляють майбутнє країни однаково: «Це успішна і квітуча країна, де немає війни, країна, яка повернула своїх людей і свої території. Де немає значення, як названа вулиця, бо вона освітлена й заасфальтована. Де однаково, біля якого пам’ятника ти чекаєш дівчину, в яку ти закоханий. Якщо ми бачимо майбутнє однаково, це повинно нас об’єднати».

Попередньої новорічної ночі рік тому сам Зеленський іще як приватна особа виступив із новорічним зверненням до українців, у якому оголосив, що буде кандидувати на посаду президента України, на телеканалі «1+1», який, як і самого Зеленського, пов’язують із олігархом Ігорем Коломойським (Зеленський цей зв’язок заперечує). Тоді цей канал передавав звернення Зеленського замість привітання президента Порошенка, яке показав уже по півночі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG