Доступність посилання

ТОП новини

Посол України в США застерігає від використання «справи Манафорта» у політичних боях


Пола Манафорта, зокрема, звинувачують в ухилянні від сплати податків на мільйони доларів у період роботи лобістом на українську Партію регіонів
Пола Манафорта, зокрема, звинувачують в ухилянні від сплати податків на мільйони доларів у період роботи лобістом на українську Партію регіонів

«Справа Манафорта» не позначиться на українсько-американських відносинах, якщо українські політики не будуть використовувати Вашингтон як майданчик для своїх боїв із використанням цієї тематики, заявляє надзвичайний і повноважний посол України в США Валерій Чалий. Він сказав про це 21 серпня в Києві, відповідаючи на запитання кореспондента Радіо Свобода.

«А якщо буде бажання на цьому політтехнологам погратися, я застерігаю, що можете потрапити під дуже серйозну атаку принаймні засобів масової інформації», – додав Чалий.

За словами голови дипломатичного представництва України в США, посольство моніторить і відслідковує ситуацію навколо «справи Манафорта», але не втручається, оскільки це «внутрішня політика США».

Разом із тим, українська сторона звернулася до американських телеканалів, щоб вони, згадуючи про Україну в контексті процесу проти Пола Манафорта, зазначали, що це було «при минулому режимі».

«Коли з’являється слово «Україна», звичайно ніхто з американців дуже не розбирається, Манафорт, колишній президент, нинішній президент, американці не роблять одразу висновку, який це період», – розповів Валерій Чалий.

Посол додав, що продовжує спостерігати спроби звинуватити Україну у втручанні в вибори президента США 2016 року, і назвав це «брудною історією, яка підтримується на стику російської активності і колишніх [українських] політиків, які досі мають лобізм у США».

Читайте також: Український вимір найважливішого розслідування для США і Трампа

69-річного Пола Манафорта, колишнього голову передвиборного штабу Дональда Трампа й екс-радника колишнього президента України Віктора Януковича звинувачують в ухилянні від сплати податків на мільйони доларів у період роботи лобістом на українську Партію регіонів (всього політконсультант отримав за цю роботу, за даними слідства, близько 60 мільйонів доларів), а також в банківському шахрайстві й участі в змові з метою обійти банківські і податкові закони США.

Справу проти Манафорта порушили члени слідчої групи спецпрокурора Роберта Мюллера, які розслідували ймовірне втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році. Однак усі звинувачення, які вони в підсумку висунули, стосувалися діяльності Манафорта з 2006 по 2016 роки, до періоду його роботи в штабі Трампа.

Звинувачення будувало свою лінію на свідченнях колишнього партнера Манафорта Ріка Ґейтса, який уклав угоду зі слідством. У суді Ґейтс зізнався, що сам обкрадав політконсультанта.

Манафорт заявляв про свою невинуватість, наполягаючи, що виплачувати йому зарплату через офшори вирішили українці, з якими він працював. Якщо його визнають винним, Манафорт може отримати від 8 до 10 років в’язниці.

XS
SM
MD
LG