Доступність посилання

ТОП новини

У Бухаресті поліція на антикорупційному мітингу застосувала сльозогінний газ, є травмовані


Щонайменше 24 людини травмовані
Щонайменше 24 людини травмовані

У Бухаресті, столиці Румунії, поліція застосувала сльозогінний газ проти мітингу антикорупційних демонстрантів, щонайменше 24 людини травмовані.

Багато демонстрантів живуть за кордоном, але повернулися нині до країни, щоб зібратися на мітинг із вимогою відставки уряду та проведення дострокових виборів.

Протестувальники тримали в руках прапори Румунії та Європейського Союзу, скандуючи: «Справедливість, а не корупція!»

Дехто з приблизно 3 мільйонів румунів, що живуть за кордоном, кажуть, що залишили країну через корупцію, низьку заробітну плату і брак можливостей. Акція з закликом до протесту була розпочата у Facebook.

У Румунії були спроби декриміналізувати кілька корупційних правопорушень надзвичайним указом уряду, що призвело до того, що тисячі румунів уже виходили на вулиці на знак протесту.

Читайте також – Протести в Румунії: чому вони важливі для України

Європейська комісія та Державний департамент США критикували запропоновані зміни до судового законодавства, заявивши, що вони можуть призвести до порушення законності.

Президент країни Клаус Йоханніс у липні підписав указ про зняття з посади головного антикорупційного прокурора. Він хвалив антикорупційного прокурора Лауру Кодруцу Ковеші за її зусилля і сказав, що був змушений підписати указ після того, як його зобов’язав це зробити Конституційний суд.

XS
SM
MD
LG