Доступність посилання

ТОП новини

Путін заявляє, що не хоче очолювати Держраду після завершення президентства


Президент Росії Володимир Путін заявив, що не буде очолювати Державну раду після закінчення поточного президентського терміну. Виступаючи в Іванові 6 березня, Путін сказав, що збереження його владних повноважень після виборів 2024 року означатиме двовладдя в країні.

«Пропонується наділити Держраду якимись особливими повноваженнями і очолити Держраду. Що це буде означати? Це буде означати ситуацію двовладдя в країні. Для Росії вона згубна», – сказав Путін.

«Не через те, що я не хочу [бути при владі] – ні, мені подобається моя робота. Але для того, щоб зберегти свої владні повноваження, піти на якусь схему у владі, яка буде неприйнятна для країни або буде її руйнувати – ось чого я боюся, ось чого не хочу робити», – додав російський президент.

При цьому Путін заявив, що змінюваність влади в Росії потрібно забезпечити після того, як буде досягнута стабільність, коли країна «набере більше впевненості в собі і ресурсів всяких, жирку».

Він підкреслив, що нові поправки до конституції вносяться з розрахунком на 30-50 років. Але вже зараз, за словами Путіна, принцип змінюваності влади необхідно закріпити. «Взяти і з конституції прибрати обов’язкову змінюваність ... Не можу, мені це не подобається», – поділився Путін.

Законопроєкт про зміну конституції Росії Державна дума ухвалила в першому читанні 23 січня.

Нові поправки, зокрема, забороняють одній людині обіймати посаду президента більше ніж два рази, розширюють повноваження Держради і Держдуми і встановлюють пріоритет російських законів над нормами міжнародного права.

Загальноросійське голосування з приводу змін пройде 22 квітня. Проголосувати за поправки до конституції Росії можна буде тільки за всі разом або проти всіх.

Держрада – дорадчий орган при президенті країни. Він утворений в 2000 році. Керує структурою президент Росії. Членами Держради є, зокрема, голови палат Федеральних зборів, постійні представники президента в регіонах, керівники фракцій у Держдумі.

XS
SM
MD
LG