Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Рада Федерації слідом за Держдумою затвердила закон про конституційні зміни


Володимир Путін допустив «обнулення» своїх президентських термінів
Володимир Путін допустив «обнулення» своїх президентських термінів

Рада Федерації, Верхня палата російського парламенту, на пленарному засіданні в середу схвалила поправку до конституції країни, яка дозволить президентові Володимиру Путіну балотуватися на новий термін у 2024 році.

Це сталося після того, як напередодні аналогічне рішення ухвалила Нижня палата парламенту Росії, Державна дума.

Спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко далі відправить закон в регіональні законодавчі збори. Якщо документ буде підтриманий 2/3 їхнього складу, президент звернеться до Конституційного суду.

Нинішня російська конституція дозволяє бути президентом два шестирічні терміни поспіль.

У 2024 році закінчується другий поспіль термін президентства 67-річного Путіна, і за чинною конституцією Росії, він не може знову балотуватися.

Під час обговорення в Держдумі правки, яка б «обнулила» президентські терміни, Володимир Путін заявив, що згоден із цим, якщо рішення підтримає Конституційний суд.

10 березня представники кількох опозиційних політичних сил у Росії подали заявки у мерію Москви щодо проведення наступного тижня мітингу проти «обнулення» президентських термінів Володимира Путіна. Влада російської столиці Москви заборонила всі масові публічні заходи з участю понад 5000 людей терміном на один місяць, вказавши офіційною причиною – запобігання поширенню коронавірусу.

XS
SM
MD
LG