Доступність посилання

ТОП новини

Росія не буде подавати заявку на участь у сесії ПАРЄ – Рада федерації


Парламентська асамблея Ради Європи позбавила російську делегацію права голосу після анексії Росією Криму

Російська делегація не планує подавати заявку на участь в січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) – йдеться в заяві, ухваленій 16 січня Радою федерації, верхньою палатою російського парламенту.

Як йдеться в документі, це пов’язано з обмеженням повноважень Росії в ПАРЄ. У верхній палаті російського парламенту стверджують, що ПАРЄ «відійшла від базових принципів демократії» і порушила принцип «суверенної рівності держав».

У Раді федерації Росії вважають, що внесені до статуту ПАРЄ поправки не забезпечують рівноправність національних делегацій. За останній час ніяких змін по суті не відбулося, і зберігається ймовірність «подальшої дискримінації» російської делегації з політичних мотивів, йдеться в заяві.

Дивіться також: ПАРЄ і Росія: європейські цінності чи російські гроші?

Напередодні з аналогічною заявою виступила Державна дума Росії.

Парламентська асамблея Ради Європи позбавила російську делегацію права голосу після анексії Росією Криму. Москва втратила також можливості працювати в керівних структурах асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами. У червні 2017 року Росія оголосила, що припиняє сплату внесків до бюджету Ради Європи до повного відновлення повноважень її делегації в ПАРЄ. Щорічний внесок Москви становив близько 33 мільйонів євро – майже 10 відсотків бюджету організації.

У жовтні 2018 року Москва поставила організації умову: вона не повернеться в ПАРЄ, поки в регламент не внесуть поправку, яка забороняє позбавляти національні делегації права голосу під час сесій. Регламент змінений не був.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG