Доступність посилання

ТОП новини

Росія розробляє нові типи ракет після виходу з ядерного договору зі США


Міністр оборони Росії Сергій Шойгу зробив заяву такого змісту на нараді з військовими високопосадовцями Москви
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу зробив заяву такого змісту на нараді з військовими високопосадовцями Москви

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив 5 лютого про плани розробки нових типів ракетних систем у найближчі два роки, повідомляють російські та міжнародні інформагенції. Заяву такого змісту Шойгу зробив на нараді військових високопосадовців після того, як Вашингтон і Москва заявили про розірвання укладеного в 1987 році ключового договору з контролю над озброєннями.

«Упродовж 2019–2020 років ми маємо розробити наземну версію морської системи «Калібр», оснащеної крилатими ракетами далекого радіусу дії, які показали добрі результати в Сирії», – сказав Шойгу.

«За той же період нам також доведеться створити наземну ракетну систему з гіперзвуковою ракетою далекого радіусу дії», – додав міністр і додав, що ці плани були схвалені президентом Росії Володимиром Путіним.

Сполучені Штати, як і попереджали, 1 лютого остаточно оголосили про свій вихід із важливого договору про обмеження на ракети з Росією через його порушення з боку Москви, яке там заперечують. Як заявив державний секретар США Майк Помпео, Вашингтон припинить виконувати свої зобов’язання за договором, відомим також за скороченням РСМД чи англійським INF, від 2 лютого.

Росія, зі свого боку, не визнає порушення договору і стверджує, що США не надають «доказів» її порушень.

Договір РСМД, укладений 1987 року, заборонив США і тодішньому СРСР, наступником якого стала Росія, мати, виробляти і ставити на бойове чергування цілий клас ракет досяжністю від 500 до 5 тисяч кілометрів. США вперше звинуватили Росію в його порушенні ще 2014 року.

Після кількох років безрезультатних переговорів 2017 року США різко посилили ці звинувачення: Вашингтон публічно назвав ракету-порушник, відому за західним позначенням SSC-8 чи російським 9М729, і наголосив, що Росія перейшла від її випробувань до початку постановки на бойове чергування.

Наприкінці 2018 року США надали своїм союзникам, зокрема в НАТО, детальну таємну розвідувальну інформацію, яка підтверджувала їхні слова.

2 лютого російський президент Володимир Путін заявив, що Москва також залишає договір і починає роботу над новими видами зброї, які порушують ключову ядерну угоду.

Багато аналітиків вважають, що відмова від угоди 1987 року може сигналізувати про початок нової гонки озброєнь.

XS
SM
MD
LG