Доступність посилання

ТОП новини

Саакашвілі повернули до в’язниці у Руставі із військового госпіталю


Адвокати політика назвали це «викраденням»
Адвокати політика назвали це «викраденням»

Експрезидента Грузії, українського посадовця Михеїла Саакашвілі перевели до в’язниці міста Руставі з Горійського військового госпіталю, де він проходив реабілітацію після голодування.

Адвокати Саакашвілі 30 грудня висловили занепокоєння щодо його здоров’я після цього транспортування.

«Я не знаю, наскільки екстремальна ситуація після його транспортування, – сказав журналістам адвокат Ніка Гварамія. – Я повинен перевірити, чи живий ув’язнений».

Гварамія назвав це «викраденням» і сказав, що адвокати сподіваються сьогодні зустрітися з Саакашвілі в тюрмі №12 у Руставі.

Пенітенціарна служба Грузії підтвердила інформацію про переведення Саакашвілі, наполягаючи на законності дій: «Виходячи з великого суспільного інтересу, повідомляємо, що 30 грудня ув’язненого Міхеіла Саакашвілі переведено до Руставської в’язниці у повній відповідності до закону».

Біля Руставської в’язниці вночі зібралися прихильники третього президента Грузії, представники найбільшої опозиційної партії країни «Єдиний національний рух».

Перша спроба переведення Саакашвілі в руставську в’язницю була 27 грудня. Тоді пенітенціарній службі довелося відмовитись від етапування через погіршення самопочуття політика. Саакашвілі чинив опір співробітникам в’язниці, після чого у нього піднявся тиск.

Одразу після затримання в Грузії 1 жовтня Саакашвілі був поміщений до в’язниці №12 у Руставі, де з першого дня ув’язнення оголосив голодування. 8 листопада через погіршення стану здоров’я Саакашвілі перевели до лікарні у Глданському районі Тбілісі. Адвокати та лікар скаржилися на умови утримання експрезидента. На 50-й день голодування, 20 листопада, Саакашвілі перевели у військовий госпіталь у Горі.

Міністерство закордонних справ України 28 грудня закликало владу Грузії «з повагою» ставитися до Саакашвілі, який має українське громадянство, додавши, що він потребує додаткового лікування.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
XS
SM
MD
LG