Доступність посилання

ТОП новини

ЄС закликав Саудівську Аравію подати дані про затриманих активістів


Прапор Саудівської Аравії (ілюстраційне фото)
Прапор Саудівської Аравії (ілюстраційне фото)

Європейський союз закликав Саудівську Аравію подати інформацію щодо арештів активістів, які борються за права жіноцтва в цій країні, і наголосив на важливості такої діяльності у громадянському суспільстві.

«Європейський союз конструктивно спілкується з саудівською владою, щоб з’ясувати обставини навколо арештів захисників прав жіноцтва в Саудівській Аравії… Ми весь час наголошуємо на важливості ролі правозахисників і громадянських груп у процесі реформ, які здійснює королівство, як і на важливості дотримання процесуальних норм щодо всіх арештованих», – заявила 11 серпня речниця верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріки Моґеріні.

Європейська комісія теж повідомила, що звернулася до Саудівської Аравії з цього приводу.

Арешти в Саудівській Аравії вже призвели до дипломатичного скандалу у відносинах із Канадою, яка 3 серпня висловила занепокоєння через ці нещодавні арешти активістів і закликала Ер-Ріяд негайно звільнити їх. Саудівці у відповідь заявили, що Оттава втручається в їхні внутрішні справи і що вони видворять канадського посла і зупинять чинність нової угоди про торгівлю й інвестиції.

XS
SM
MD
LG