Доступність посилання

ТОП новини

СБУ заблокувала вивезення з України 10 тисяч респіраторних масок


У Черкаській області Служба безпеки України заблокувала вивезення з країни партії товарів протиепідемічного призначення, які уряд заборонив до експорту.

«Оперативники спецслужби встановили, що місцевий мешканець, незважаючи на запроваджені обмеження у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні, налагодив поставки респіраторних масок в одну із країн ЄС. Правоохоронці перехопили чергове міжнародне поштове відправлення, сформоване зловмисником. Під час митного огляду було виявлено партію медичних масок. За інформацією СБ України, найближчим часом ділок планував переправити понад 10 тисяч респіраторних масок. Європейським клієнтам він виставив «цінник» у 2,5 євро за штуку», – мовиться у повідомленні.

У СБУ зазначили, що зловмисник мав таким чином заробити понад 700 тисяч гривень.

За попередніми підрахунками зловмисник планував нажитися на понад 700 тисяч гривень.

«Операція з викриття правопорушника проводилася Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю спільно з УСБУ в Черкаській області, працівниками митного посту «Спеціалізований» Київської митниці ДМС і ПАТ «Укрпошта», – заявили в СБУ.

Україна експортувала близько 640 тонн медичних масок у січні-лютому 2020 року, повідомила Державна митна служба України у відповідь на запит Радіо Свобода. Загальна вартість проданих масок становила майже 13 мільйонів доларів.

233 тонни медичних хірургічних масок вартістю 4,3 млн доларів поїхали до Німеччини, 104 тонни на 1,4 млн доларів – до Румунії, 94 тонни на 780 тисяч доларів – до Словаччини.

XS
SM
MD
LG