Доступність посилання

ТОП новини

Директор столичного департаменту благоустрою отримав посаду за рекомендацією Андрія Єрмака – Кличко


Міський голова Києва Віталій Кличко заявив журналістам, що сам запитував у Андрія Єрмака поради, коли проводив співбесіди
Міський голова Києва Віталій Кличко заявив журналістам, що сам запитував у Андрія Єрмака поради, коли проводив співбесіди

Директор Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міськради Олексій Кулеба був призначений на посаду за рекомендацією керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Про це розповів мер Києва Віталій Кличко у коментарі «Схемам». При цьому міський голова Києва не бачить у цьому спроб Банкової нав’язати йому потрібних людей у столичну владу, і заявляє, що сам запитував у Андрія Єрмака поради, коли проводив співбесіди з багатьма людьми.

«У нас є список людей, з якими ми проводимо співбесіди. Одна рекомендація була від пана Єрмака відносно… не рекомендація, я сам звернувся. У мене розмова була, що стосується корупційної складової і стосується КП «Благоустрій». Дійсно, багато нарікань відносно всіх МАФів, і розмова була відносно того, що там є корупція. Щоб не було таких питань, щоб ця людина була абсолютно некорумпована, ефективна. У мене була розмова (з Єрмаком – ред.), і рекомендація була щодо пана Кулеби. Я проводив співбесіди з цими людьми і можу сказати, що пан Кулеба був найкращим», – розповів Віталій Кличко у коментарі журналістам «Схем».

На запитання, як часто мер Києва проводить зустрічі з керівником ОП Андрієм Єрмаком і з яких питань, він відповів: «Жодного разу питання вирішення тих чи інших напрямків, завдань чи впливу пана Єрмака у місті Києві при мені – я такого не пам’ятаю, і немає таких фактів. Я читаю ці чутки, які поширюються, що начебто пан Єрмак «врятував пана Кличка» і ще раз можу сказати: жодного разу щодо допомоги чи порятунку я жодного разу з паном Єрмаком на цю тему не вів і таких розмов не відбувалось», – заявив Кличко.

Олексій Кулеба на запитання чи допомагав йому Андрій Єрмак отримати посаду директора Департаменту міського благоустрою і як вони пов'язані відповів коротко: «Ні, не допомагав. Нічого не пов’язує».

Сам Андрій Єрмак на запитання про те, чи маєте він якийсь вплив на ухвалення рішень столичною владою, зокрема, Віталієм Кличком зазначив, що «міський голова Києва Віталій Кличко обраний на свою посаду киянами. І він ухвалює свої рішення відповідно до інтересів жителів столиці».

З відкритих джерел відомо, що у 2011-2013 роках Кулеба та Єрмак, зокрема, під час підготовки до Євро-2012, були разом у складі громадської ради Київської міської державної адміністрації.

Кабінет Міністрів України 4 вересня 2019 погодив звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Але президент Зеленський з того часу не підписав звільнення Кличка з цієї посади. Під час пресмарафону 10 жовтня Володимир Зеленський заявляв, що «ще думає про це» – і пообіцяв поговорити з очільником Києва перед тим, як вирішити питання щодо КМДА. Також президент відзначив, що підтримує ідею щодо розділення функцій міськголови Києва та керівника КМДА.

Пізніше Кличко звернувся до Національної поліції відкрити кримінальне провадження щодо «самоправства» тодішнього голови Офісу президента Андрія Богдана. На думку мера, Богдан вчинив кримінальне правопорушення, коли звернувся до Кабміну з листом щодо його звільнення – оскільки такі дії, на його думку, не належать до його посадових обов’язків як голови ОП.

Раніше «Схеми» розповіли, як близький соратник та бізнес-партнер олігарха Ігоря Коломойського Тімур Міндіч тричі за тиждень напередодні голосування за так званий «антиколомойський» законопроєкт відвідував Офіс президента, де зустрічався із керівником ОП Андрієм Єрмаком. Сам Тімур Міндіч у коментарі «Схемам» спочатку назвав свій візит «недержавними» справами, а пізніше – «допомогою у боротьбі з коронавірусом».

Також журналістам вдалося встановити основних учасників переговорів та особу, яка здійснювала відеозаписи прихованою камеру – так звані «плівки Єрмака» – на яких фігурує брат голови Офісу президента Денис Єрмак і які оприлюднив депутат із парламентської фракції «Слуга народу» Гео Лерос. Це, можливо, зможе у подальшому допомогти зрозуміти, чому і як з’явилися ці відеозаписи, а також чи справді брат Андрія Єрмака «продавав посади» у владі.

XS
SM
MD
LG