Доступність посилання

ТОП новини

Прокурор у справі Мартиненка отримав догану за висновком Шемчука, який є свідком у цій же справі


Прокурор САП Андрій Перов (л) та Віктор Шемчук, заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
Прокурор САП Андрій Перов (л) та Віктор Шемчук, заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Андрія Перова, який є обвинувачем у справі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, у вигляді догани.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, рішення ухвалили на засіданні 29 березня за пропозицією доповідача –заступника голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віктора Шемчука.

Водночас до голосування комісії прокурор САП Андрій Перов заявив клопотання про відвід Шемчука. На його думку під час підготовки висновку щодо нього Шемчук мав конфлікт інтересів. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія у відводі відмовила.

Прокурор Перов після голосування про притягнення до дисциплінарної відповідальності заявив, що оскаржуватиме це рішення.

Скаргу на прокурора САП Андрія Перова до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів раніше подав Петро Бойко – адвокат екс-депутата Миколи Мартиненка, якого підозрюють у вчиненні злочинів за чотирма статтями. Підставою для скарги на прокурора стало засідання Солом'янського суду наприкінці 2017 року.

Адвокат Мартиненка Петро Бойко вирішив поскаржитися у Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію на прокурора Перова через нібито неповагу до суду – прокурор нібито грюкнув дверима. «Прокурор повинен бути об’єктивним, а не мати якісь свої власні емоції і керуватися такими революційними мотивами. Я був свідком, я був учасником цього процесу, я маю право на цю реакцію і я зробив цю заяву», – додав Петро Бойко.

Начальник четвертого відділу управління процесуального керівництва та безпосередній керівник Перова Роман Симків слова адвоката спростовує.

Журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший») виявили, що доповідачем за результатами розгляду дисциплінарної скарги адвоката є Віктор Шемчук – заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Одночасно з цим він є і свідком у справі щодо розкрадання коштів «Енергоатому», де фігурує Мартиненко, та колишнім соратником екс-депутата – у 2010-му, він був народним депутатом фракції блоку «Наша Україна – Народна самооборона», яку в той час очолював Микола Мартиненко.

Окрім того, як стало відомо «Схемам», Шемчук причетний до фінансової операції ще у 2010 році на суму 250 тисяч євро з офшорною компанією, підконтрольною Мартиненку, а його дружина була розпорядником коштів іншої фірми, на чий рахунок і осіли ці чверть мільйона євро.

Сам Шемчук не вбачає тут конфлікту інтересів. «Абсолютно немає конфлікту інтересів. …Тому що думка члена комісії – це не думка комісії. І член комісії не братиме участі ні в обговоренні, ні в голосуванні», – заявив раніше у коментарі «Схемам» заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Микола Матриненко у відповідь на запитання звинуватив журналістів у «заангажованості та необ’єктивності».

«У питаннях – також спроба безпідставно пов’язати мене з якимись посадовими особами. Якусь фірму, до якої я нібито причетний, незрозумілі особи «пов’язують» з чиєюсь родиною – це на Радіо Свобода вважають належним джерелом інформації?» – йдеться у відповіді від колишнього народного депутата.

XS
SM
MD
LG