Доступність посилання

ТОП новини
24 Травень 2019, Київ 10:35

У Сербії адвокати оголосили страйк через убивство колеги


Драґослав Оґнянович

Адвокати Сербії оголосили тижневий страйк на знак протесту проти вбивства колеги, відомого участю в захисті Слободана Мілошевича чи низки провідних діячів кримінального світу країни.

Як заявила Адвокатська палата Сербії, вбивство 57-річного Драґослава Оґняновича «найдраматичнішим чином показує, за яких обставин ведуть адвокати в Сербії свою професійну діяльність».

«Це вбивство – лише останнє з низки численних нападів на адвокатів, багато з яких до сьогодні лишилося нерозкритими», – мовиться в заяві. Адвокатська палата вимагає від влади докласти всіх можливих зусиль, щоб знайти вбивцю.

Страйк має початися в понеділок, 30 липня. Також Адвокатська палата оголосила винагороду за інформацію щодо вбивства Оґняновича.

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що поліція вже має «деякі сліди» в перебігу розслідування вбивства, що сталося ввечері попереднього дня, 28 липня. Він також запевнив, що держава посилить тиск на злочинність.

Міністерство внутрішніх справ Сербії заявляло, що Драґослава Оґняновича застрелили біля будинку, в якому його квартира, в Белграді пізно ввечері в суботу. В перебігу нападу також був поранений у руку його 26-річний син. Поліція заявляла, що розшукує нападника і наразі не має інформації про мотив нападу.

Драґослав Міша Оґнянович відомий тим, що на початку 2000-х років був членом адвокатської групи захисту колишнього президента колишньої Югославії і Сербії Слободана Мілошевича, коли того судили в Міжнародному кримінальному трибуналі у справах колишньої Югославії за обвинуваченнями в геноциді, воєнних злочинах і злочинах проти людяності в перебігу югославських воєн 1990-х років. Мілошевич помер, перебуваючи під арештом трибуналу, ще до винесення вироку. Також Оґнянович захищав, серед інших, низку провідних діячів кримінального світу Сербії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG