Доступність посилання

ТОП новини

Слідство по розстрілу Майдану фактично завершене – Луценко


Майдан Незалежності у Києві 20 лютого 2014 року. За три дні протистояння із силовиками тоді загинули понад 100 протестувальників
Майдан Незалежності у Києві 20 лютого 2014 року. За три дні протистояння із силовиками тоді загинули понад 100 протестувальників

У справах розстрілу Майдану взимку 2014 року слідство фактично завершене, очікуються остаточні експертизи, заявив генеральний прокурор Юрій Луценко на зустрічі з головами громадських організацій Євромайдану.

На зустрічі були присутні, зокрема, голова громадської організації «Родина Героїв Небесної Сотні» Володимир Бондарчук, батько героя Небесної сотні Устима Голоднюка Володимир і координатор ініціативної групи поранених на Майдані Павло Кучер.

Також генеральний прокурор вчергове підкреслив, що Департамент спеціальних розслідувань не скорочують, а реорганізовують, а його голова Сергій Горбатюк продовжить розслідування справ Майдану на посаді начальника управління спеціальних розслідувань.

Також прес-служба повідомляє, що сторони обговорення планують зустрітися ще раз найближчим часом.

Читайте також: «Герою Небесної сотні Нігояну сьогодні виповнилося б 25 років​»

21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. Він став відповіддю на рішення влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

XS
SM
MD
LG