Доступність посилання

ТОП новини

У Словаччині на виборах переміг протестний рух «Звичайні люди і незалежні особистості»


На парламентських виборах в Словаччині, які відбулися 29 лютого, за попередніми даними, впевнено перемагає рух «Звичайні люди і незалежні особистості» (OLaNO), який вважається протестним.

Це означає, що правила країною 12 років лівоцентристська партія екс-прем’єра Роберта Фіцо «Соціальна демократія» (Smer), яка була правлячою протягом 12 років, іде в опозицію.

За даними підрахунку майже 100 відсотків голосів, OLaNO на чолі з 47-річним політиком і підприємцем Ігорем Матовичем набрав понад 25 відсотків, Smer отримала 18 відсотків – його найгірший результат в історії. Всього в парламенті, судячи з усього, буде шість політичних сил.

Результат OLaNO вважається несподіванкою. Ігор Матович побудував виборчу кампанію свого руху на критиці корупції уряду партії Smer і зв’язків цієї партії зі злочинним світом.

«Звичайні люди і незалежні особистості» існують з 2011 року, мають популістську репутацію. У програмі руху – як демократичні і антикорупційні, так і консервативні гасла: зокрема, OLaNO виступає за жорстку міграційну політику і проти одностатевих шлюбів. При цьому лідер руху виступав за зміцнення Європейського союзу і критикував нинішню політику як США, так і Росії.

Ігор Матович, очевидно, отримає право на формування нового уряду Словаччини. Матович заявив про готовність вести переговори про формування уряду з усіма, крім прихильників Фіцо і правих радикалів.

Популярність партії Smer впала після вбивства журналіста Яна Куціяка в 2018 році. Замовники вбивства на чолі з підприємцем Маріаном Кочнером зараз знаходяться під судом. Кочнера підозрюють в зв’язках з багатьма політиками, перш за все з правлячої партії.

XS
SM
MD
LG