Доступність посилання

ТОП новини

У Стамбулі відбувся мітинг проти анексії Криму


У турецькому Стамбулі на площі Бейязіт 23 лютого пройшла акція протесту проти російської анексії Криму. Про це повідомили в Генеральному консульстві України в Туреччині.

Захід був присвячений 6-й річниці анексії півострова.

«Вже 6 років наші співвітчизники перебувають у дуже скрутному становищі – вони не мають можливості дотримуватися своїх звичаїв, вільно сповідувати свою віру, вчитися на своїй мові. Зараз кримські татари, які живуть в Криму, піддаються гонінням через свою національність і релігії», – йдеться в повідомленні.

На мітингу були присутні представники кримськотатарських товариств, інших тюркських товариств і Українського культурного товариства.

Учасники тримали плакати з написами: «Вчора Сталін, сьогодні Путін», «Зупини злочин Кремля, поверни вкрадене», «Кримські татари не здадуться».

Минулого року в столиці Туреччини Анкарі 2 березня пройшов мітинг, приурочений до 5-річчя анексії Криму.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG