Доступність посилання

ТОП новини

Суд із розгляду позову Медведчука щодо заборони книжки про Стуса перенесли на серпень


Під час акції біля Дарницького райсуду, який розглядає позов депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука проти історика Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat. Київ, 10 липня 2020 року

Дарницький районний суд Києва проведе 14 серпня о 10:00 наступне засідання із розгляду справи за позовом голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народного депутата Віктора Медведчука проти журналіста та історика Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat про заборону видання та поширення книги «Справа Василя Стуса».

Книжка журналіста й історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса»
Книжка журналіста й історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса»

На засіданні у п’ятницю суд заслуховував аргументи сторін.

Як повідомили агенції «Інтерфакс-Україна» адвокати на процесі, на наступному засіданні, найімовірніше, відбудуться дебати сторін і процес буде завершено.

Повідомляється, що під час сьогоднішнього судового засідання біля будівлі суду відбувалася акція на підтримку автора та видавців книги – зібралися приблизно 200 людей.

У вересні 2019 року Віктор Медведчук заявив, що просить суд заборонити книжку журналіста й історика Вахтанга Кіпіані про «Справа Василя Стуса», бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

Тепер суд має вирішити, чи справді у 9 епізодах книги Кіпіані дозволив собі висловлювання, які не відповідають дійсності і принижують честь та гідність політика. У цих епізодах автор розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року.

У видавництві Vivat, яке видало книжку, прогнозують, що Дарницький районний суд Києва таки може винести рішення на користь Медведчука і заборонити розповсюдження книжки «Справа Василя Стуса» та поширення будь-якої інформації про неї у ЗМІ та інтернеті.

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року.

У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента. За словами Кіпіані, ця книжка не лише проливає світло на кримінальну справу, а й дає зрозуміти, якою Василь Стус був людиною.

Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG