Доступність посилання

ТОП новини
30 листопада 2020, Київ 07:28

#яДонор: Супрун запускає флешмоб до Всесвітнього дня донора


За словами Супрун, в Україні близько 70% донорів здають кров лише один раз, і цього недостатньо

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун запустила флешмоб на Всесвітнього дня донора. Вона запропонувала тим, хто вирішить здати кров, поділитися своїми фото з хештегами #яДонор або #яДонорка, аби зробити донорство більш популярним в Україні.

«В Україні близько 70% донорів здають кров лише один раз. Цього недостатньо, щоби забезпечити потребу та допомогти всім, кому потрібна кров. Кожна здача крові дуже важлива, а будь-яка група крові потрібна щодня», – стверджує Супрун.

Вона посилається на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, за якими кількість донацій крові на рік повинна становити щонайменше 1,3 мільйона. В Україні у 2017 році їх було 571 тисяча.

«Сьогодні кожен охочий може допомогти популяризувати культуру донорства і долучитися до порятунку життів. Здавайте кров та впродовж тижня публікуйте в соцмережах свої фотографії з хештегом #яДонор або #яДонорка», – запропонувала чиновниця.

Супрун нагадує про необхідність ознайомитися з протипоказаннями до донорства, перш ніж шукати місце здачі крові.

За даними ВООЗ, донорської крові від 1% населення країни достатньо, щоб задовольнити найбільш базові потреби пацієнтів. За даними порталу Donor.ua, в Україні за рік робить близько 11 донацій крові на тисячу жителів. Світова норма становить 33 донації на тисячу людей.

Всесвітній день донора відзначають 14 червня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG