Доступність посилання

ТОП новини

Посол США з питань релігії їде до України, Польщі та Узбекистану – Держдепартамент


В Україні Сем Браундбек має намір зустрітися з представниками влади та релігійними лідерами
В Україні Сем Браундбек має намір зустрітися з представниками влади та релігійними лідерами

Посол США з питань міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек їде до України, Польщі та Узбекистану для зустрічей щодо захисту релігійних та етнічних груп, інформує Державний департамент США.

Згідно з повідомленням, в Україні Браундбек має намір зустрітися з представниками влади та релігійними лідерами.

Згодом він має відвідати Польщу, де відбуватиметься конференція під егідою ОБСЄ. Там Браунбек планує обговорити «репресивні заходи проти мирних членів етнічних та релігійних груп». Крім того, Державний департамент повідомляє, що посол відвідає концентраційний табір Аушвіц, де він візьме участь у церемонії покладання вінків та запалювання свічок.

В Узбекистані Браунбек збирається зустрітися з чільними посадовцями, щоб обговорити «останні позитивні кроки Узбекистану стосовно політики щодо релігійної свободи» й закликати до законодавчих реформ.

Вашингтон критикував центральноазійську країну роками через політику щодо свободи віросповідання. У своєму щорічному звіті, оприлюдненому у січні, США виокремили Узбекистан разом із Таджикистаном та Туркменістаном, зазначивши, що в цих країнах відбувається систематичне порушення релігійних свобод.

Перед цим США згадували про фізичні напади на вірян Української греко-католицької церкви та на «Свідків Єгови», а також про напад на єврейського журналіста.

XS
SM
MD
LG