Доступність посилання

ТОП новини

Скасування санкцій проти Росії неприпустиме – Україна в ООН


Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця

Україна надіслала генеральному секретареві ООН офіційного листа щодо неприпустимості скасування санкцій проти держав та осіб, які скоїли злочини та продовжують порушувати Статут ООН і міжнародне право. Про це у твітері повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

У коментарі агенції «Укрінформ» 30 березня дипломат назвав штучними спроби Росії переконати ООН, що санкції обмежують здатність протидіяти пандемії.

«Коли окремі сторони використовують пандемію в політичних цілях та закликають до скасування санкцій, це має розглядатися як брудні маніпуляції та спроби отримати зиск на стражданні мільйонів. Шлях до скасування санкцій не стосується пандемії нового вірусу, він полягає в припиненні протиправних дій», – написав Кислиця в листі генеральному секретареві ООН.

Постійне представництво України при ООН звернуло увагу інших іноземних країн на справжню сутність ініціатив щодо скасування санкцій.

«Позиція України принципова: заяви вищого керівництва окремих держав та їхні проєкти резолюцій про нібито «солідарність світу» в боротьбі з пандемією переслідують лише одну мету: на тлі загального людського лиха відбілити свою агресивну політику та скасувати санкції», – зауважив український посол в ООН.

Більшість держав-членів ООН має схоже з Україною розуміння ситуації. На розгляді Генасамблеї зараз перебувають щонайменше два проєкти резолюцій щодо солідарності міжнародних зусиль для боротьби з новим коронавірусом. Один внесений Сінгапуром та ще п’ятьма державами, інший – російський.

«Співавторами сінгапурського документа, який є доволі збалансованим, стали вже понад 160 країн, у тому числі Україна. Російський текст підтримали всього кілька країн, такі світові «лідери» поваги до Статуту ООН, як Сирія, КНДР та М’янма. Це багато про що говорить», – зауважив Кислиця.

Минулого тижня Росія запропонувала Генеральній асамблеї ООН ухвалити так звану «декларацію про солідарність» у боротьбі з коронавірусом, яка зобов’язує країни-члени відмовитися від міжнародних санкцій, якщо вони запроваджені не під егідою Ради безпеки ООН.

XS
SM
MD
LG