Доступність посилання

ТОП новини

Мінінфраструктури про систему дозволів на перевезення: зробимо так, щоб людям було зручно


Автоперевізники блокують фурами Кабмін і вимагають спрощення дозвільної системи, Київ, 12 лютого 2020 року

Частина вимог вантажних перевізників, які протестують під Кабміном (зокрема, щодо скасування нової онлайн-системи заявок на отримання дозволів) може означати повернення корупційних схем, чого допустити не можна, сказала 12 лютого Радіо Свобода речниця Міністерства інфраструктури України Оксана Герасимова. Однак вимоги щодо доопрацювання «дозвільної» системи для перевізників є конструктивними, і цю систему наразі вдосконалюють, наголосила вона.

«Проблема – існує. Система видачі дозволів тільки почала працювати. І як будь-яка нова система вона має бути налагоджена, ми над цим працюємо. Конструктивну критику ми готові чути, ми будемо доопрацьовувати (систему) і робити так, щоб людям було зручно. Але повернення до корупційних схем не буде, міністерство цього не дозволить», – вказала речниця.

Також Оксана Герасимова пояснила, чому далекобійники можуть подавати заявки онлайн, але для отримання дозволів мусять стояти в чергах.

«Чому перевізники не можуть отримати свій дозвіл онлайн? Тому що ці дозволи отримуються на основі міждержавних угод Україна – Польщ», Україна – Румунія та інших. І щодо низки країн ці дозволи існують лише в паперовій формі. Україна готова переводити їх онлайн, але наші партнери, інші країни, ще не готові. Щойно вони будуть готові – ми все переведемо в онлайн, нема питань. А щодо доставки – найближчим часом ми напрацюємо рішення, щоб відбувалася доставка дозволів. Щоб можна було поштою замовити, і не стояти в черзі, а отримати цей дозвіл поштою в офіс компанії», – наголошує речниця відомства.

30 фур під Кабміном: чого хочуть перевізники? (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Близько тисячі українських автоперевізників, які спеціалізуються на міжнародних вантажних перевезеннях, почали 12 лютого попереджувальну акцію протесту під стінами Кабміну. Частина з них приїхала на власних фурах та на знак протесту припаркувала їх просто перед будинком уряду.

За словами перевізників, нова система видачі дозволів на міжнародні перевезення, а також відсутність нормальної інфраструктури для «далекобійників» і черги в пунктах видачі дозволів та на кордонах паралізували їхню роботу, зменшили доходи працівників галузі та поставили під загрозу зриву вже підписані контракти. Протестувальники закликають уряд вирішити ці проблеми, максимально спростити систему видачі дозволів та не ухвалювати надалі жодних рішень щодо автомобільних перевезень без консультацій із представниками галузі.

Головна претензія до системи видачі дозволів, яка працює з 1 січня 2020 року, полягає в тому, що подавати заявку можна онлайн, але отримувати дозвіл – лише особисто в пунктах видачі, які працюють не щодня та не цілодобово, відтак утворюються тисячні черги. Окрім того, перевізники наводять приклади того, як наявні дозволи скуповують онлайн та перепродують, і ті, хто займається реальними перевезеннями, не може отримати дозвіл вчасно та простоює замість того, щоб доставляти вантажі до країн ЄС та з ЄС до України.

«Далекобійники» та представники транспортних компаній оголосили, що їхня акція є попереджувальною. Якщо уряд не почує їхніх вимог, перевізники обіцяють значно масштабніші протести, під час яких планують утворити затори з фур на всіх в’їздах до Києва.

За статистикою, яку мають автотранспортні компанії, лише за січень кількість міжнародних вантажних рейсів з України скоротилася на 5 тисяч, як наслідок, працівники галузі недоотримали зарплатню на 25 мільйонів гривень, а вся галузь сплатила на 32 мільйони гривень менше податків та зборів, ніж до змін у системі надання дозволів.

Ця проблема загострилася через те, що торік Польща встановила квоту на міжнародні автомобільні перевезення у 2019 році на рівні 130 тисяч дозволів. Ключовий аргумент польської переговорної команди – інтереси польських перевізників. Позиція української сторони – квота дозволів не може бути меншою, ніж 200 тисяч дозволів. Міністр інфраструктури Владислав Криклій, зі свого боку, пообіцяв відвідати Польщу і провести переговори щодо збільшення квот для українців. За його словами, Україна та Білорусь у цих переговорах із Польщею мають консолідовану позицію.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG