Доступність посилання

ТОП новини

Саудівська коаліція анонсує перемир’я в Ємені з 9 квітня


Повстанці Хуті в місті Санаа, Ємен, 2 жовтня 2016 року

Коаліція під проводом Саудівської Аравії анонсувала перемир’я в Ємені з полудня 9 квітня.

Перемир’я має тривати два тижні і може бути продовжене, повідомив речник коаліції полковник Туркі аль-Малкі. За його словами, частково перемир’я оголосили, щоб уникнути потенційного спалаху коронавірусу.

Генеральний секретар ООН Антоні Гутерреш у березні закликав оголосити перемир’я у всіх глобальних конфліктах через пандемію коронавірусу. Особливо він попросив припинити бойові дії в Ємені.

Генеральний секретар привітав анонсоване перемир’я, заявивши, що «це може допомогти просунутися в зусиллях щодо миру та реакції країни на пандемію COVID-19».

Спеціальний представник ООН Мартін Ґріффітс також привітав перемир’я та закликав сторони досягти прогресу на шляху до всеохопного та суттєвого миру.

Наразі незрозуміло, чи підтримуваний Іраном повстанський рух Хуті погодиться на перемир’я. Їхній речник Мохаммед Абдулсалам заявив, що Хуті надіслали до Організації Об’єднаних Націй своє бачення, яке включає закінчення війни. За його словами, пропозиції руху «стануть фундаментом політичного діалогу та перехідного періоду».

Через кілька годин після анонсу перемир’я державне телебачення Саудівської Аравії заявило, що повстанці Хуті запустили балістичну ракету по єменському місту Маріб. Водночас у повстанському русі заявили, що коаліція завдала ударів по провінціях Хадджа й Саада.

Ємен – найбідніша арабська країна. З кінця 2014 року там триває збройний конфлікт, який розпочався після повалення повстанцями уряду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG