Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ розповіло про правила поводження із їжею з доставки


Оболонь, Київ, 21 березня 2020 року

Заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко закликав дотримуватися правил гігієни під час замовлення їжі з доставкою.

«Ми повинні дбати про свою особисту гігієну. У першу чергу це чисті руки. Тому коли ми розпаковуємо упаковку, ми перекладаємо продукти харчування у свою домашню тару, яка є оброблена, мита і чиста. Усе інше ми передаємо на утилізацію, миємо руки під проточною водою щонайменше 45 секунд, гарно обробляючи їх милом. При цьому антибактеріальне мило не рекомендовано використовувати. Достатньо звичайного мила і проточної води», – сказав Ляшко.

Він додав, що неможливо, щоб упаковку продуктів робила хвора людина, оскільки процес приготування та упаковки харчування повинен відбуватися відповідно до принципів HACCP (система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок).

«Для цього є контрольні органи. І суб’єкт господарювання, який забезпечує підготовку продуктів харчування для доставки в тому числі людям, які перебувають на самоізоляції, зобов’язаний щоранку впродовж зміни контролювати наявність хвороби, у тому числі респіраторної хвороби у своїх працівників. При появі таких симптомів він зобов’язаний відсторонити людину від роботи. Для цього є ряд нормативно-правових актів, які це чітко передбачають. Тому система HACCP має певні критичні точки, через які відбувається щоденний контроль», – розповів Ляшко.

12 березня в Україні розпочався карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і щоб не допустити її поширення. Він триватиме три тижні – до 3 квітня. Громадян закликають якомога рідше залишати свої домівки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG