Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Росії: українські санкції стануть порушенням міжнародного права


Марія Захарова вважає, що санкції України проти Росії порушують приннцип презумпції невинуватості
Марія Захарова вважає, що санкції України проти Росії порушують приннцип презумпції невинуватості

Москва розглядатиме створення «списку Магнітського» Україною як грубе порушення норм міжнародного права, заявила речниця МЗС Росії Марія Захарова. Про це повідомляє російське державне інформаційне агентство ТАСС.

«Анонсований київським режимом пакет, який можна порівняти зі «списком Магнітського», – чергова спроба запровадити односторонні примусові заходи, які суперечать міжнародному праву та практиці цивілізованого міждержавного спілкування. Складається враження, що українська влада наслідує поганий приклад з-за океану та має намір попри принципи презумпції невинуватості звинуватити громадян іноземної держави в ніким не доведених правопорушеннях», – заявила Захарова.

Вона додала, що внесення російських політиків до цього санкційного переліку росія буде розцінювати як «грубе порушення норм міжнародного права про імунітети вищих посадових осіб суверенних держав».

Раніше міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна має достатньо доказів порушень з боку Кремля щодо незаконно засуджених та утримуваних українських громадян, щоб вводити персональні санкції щодо керівництва Росії та чиновників, причетних до подібних переслідувань.

Ця заява прозвучала в рамках новини про новий позов України проти Росії до Європейського суду з прав людини, який має на меті звільнити 71 українського політв’язня, що наразі перебувають в Росії та анексованому Криму.

XS
SM
MD
LG