Доступність посилання

ТОП новини

Зеленський підписав закон щодо соціальних та економічних гарантій під час епідемії коронавірусу


Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», ухвалений парламентом на позачерговому засіданні 30 березня. Про це повідомляє Офіс президента.

«Документом передбачені додаткові соціальні та економічні гарантії для підтримки громадян і бізнесу в умовах протидії поширенню коронавірусу в Україні. Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, котрі перебувають удома, – до 100% заробітної плати», 0 мовиться у повідомленні.

Зазначається також, що уряд отримує право під час карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари. Від ПДВ звільняється ввезення в Україну ліків, медвиробів та обладнання, необхідного для боротьби з епідемією. Документом встановлено нульовий акциз та спрощено адмінпроцедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів.

«Документом передбачено й виплату допомоги з часткового безробіття працівникам малих і середніх підприємств, для яких будуть збережені робочі місця під час карантину. Крім того, спрощується оформлення дистанційної роботи – працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд, а виконання дистанційної роботи не призводить до будь-яких обмежень трудових прав чи зменшення зарплати. Всі соціальні виплати на період карантину будуть продовжені автоматично – громадянам не потрібно наражати себе на небезпеку та з’являтися у відповідні установи», – мовиться у повідомленні ОП.

Законом заборонено підвищувати відсоткові ставки за кредитами, а споживчі кредити, взяті до 2017 року, тимчасово звільняються від штрафів та пені.

«Документом передбачено і збільшення лімітів для груп платників єдиного податку фізичних осіб – підприємців: перша група – з 300 тис. до 1 млн грн, друга група – з 1,5 млн до 5 млн грн, третя група – з 5 млн до 7 млн грн», – проінформували в ОП.

Станом на 22:00 1 квітня в Україні підтверджено 794 випадки коронавірусного захворювання COVID-19, 20 людей померли, 13 одужали.

XS
SM
MD
LG