Доступність посилання

ТОП новини

Зеленський обговорив з генсекретарем ООН надання Україні фінансової підтримки для боротьби з коронавірусом


Зеленський очікує від ООН фінансову підтримку в рамках у 165 мільйонів доларів для боротьби з коронавірусом
Зеленський очікує від ООН фінансову підтримку в рамках у 165 мільйонів доларів для боротьби з коронавірусом

Президент України Володимир Зеленський поспілкувався по телефону з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем. Про це повідомили у Офісі президента.

«Ключовим питанням стала роль ООН у боротьбі з пандемією коронавірусу у світі та підтримка України. Президент подякував генеральному секретарю за його зусилля у питанні реагування на кризу. Зокрема, глава держави наголосив, що Україна підтримує Глобальний план гуманітарного реагування ООН, який спрямований на надання допомоги з протидії COVID-19 і завдяки якому наша держава зможе одержати фінансову підтримку», – мовиться у повідомленні.

Зеленський наголосив на тому, що Україні «важливо отримати фінансову підтримку в рамках цього Плану у сумі передбачених 165 мільйонів доларів». Він також попросив Гутерріша посприяти залученню можливостей ВООЗ ля координації українських науковців, які працюють над вакциною проти коронавірусу, з іноземними колегами.

«Володимир Зеленський привернув увагу Генерального секретаря ООН до спроб використання кризи з коронавірусом з політичною метою, коли простежуються намагання штучно прив’язати питання зняття санкцій до заходів, необхідних для боротьби з коронавірусом», – зазначили у ОП.

«Санкції є важливим інструментом саме для відновлення поваги до міжнародного права й жодним чином не послаблюють спроможностей окремих держав захищати своїх громадян від COVID-19», – сказав Зеленський.

За добу, від 10:00 1 квітня до 10:00 2 квітня, в Україні зафіксовано 135 нових випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, свідчать дані Центру громадського здоров’я МОЗ України. Всього тепер є 804 хворих на COVID-19. Померли в Україні 20 людей, одужали – 13.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG