Доступність посилання

ТОП новини

Зеленський підписав закон щодо видобутку бурштину


Вартість нелегально видобутого бурштину в Україні оцінюють у сотні мільйонів доларів

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання видобутку бурштину», повідомляє у суботу сайт Офісу президента.

«Закон урегульовує відносини щодо користуванням надрами з метою видобування бурштину та спрямований на припинення незаконного видобутку, а також на створення сприятливих умов для розвитку в Україні бурштинової промисловості, залучення у цю галузь інвестицій і нових технологій, зростання рівня життя населення в місці видобування бурштину, забезпечення охорони довкілля під час видобутку та рекультивації порушених земель», – йдеться в повідомленні.

19 грудня Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроєкт щодо врегулювання питання видобутку бурштину». Того ж дня парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт про зниження розміру рентної плати за користування надрами для видобутку бурштину з 25% до 10%.

Правоохоронні органи неодноразово виявляли факти незаконного видобутку бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях. Вартість нелегально видобутого бурштину оцінюють у сотні мільйонів доларів. До деяких районів такого незаконного промислу силовикам вдається потрапити лише під час спецоперацій.

XS
SM
MD
LG