Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ установлює нові принципи проведення держзакупівель ліків – Квіташвілі


Олександр Квіташвілі ©Shutterstock

Для ефективного проведення закупівель ліків Міністерство охорони здоров’я створює експертну технічну раду при МОЗ, яка переглядатиме і затверджуватиме номенклатуру для закупівель. Про це заявив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі.

Ця група формуватиметься на базі МОЗ і складатиметься з українських та міжнародних експертів.

Квіташвілі зауважує, що стара практика МОЗ була неефективною.

«Ми вирішили змінювати стару практику МОЗ – робити закупки виходячи з кількості грошей. Ми хочемо спочатку виявити кількість людей, що потребують цих закупок, а потім вже формувати весь ланцюг держпрограм адекватно, щоб ви вже знали з початку року, які у нас можуть бути недоліки, куди треба звертатися і так далі», – зазначив міністр.

У МОЗ запевняють, що інформуватимуть громадськість про кожен етап проведення держзакупівель лікарських засобів один раз на два тижні.

19 березня Верховна Рада ухвалила закон, яким державні закупівлі лікарських засобів передаються від Міністерства охорони здоров’я міжнародним організаціям. Зокрема, закупівлі ліків тепер будуть контролювати Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ). Водночас закупівлі певного виду ліків все ж залишаться в межах компетенції Міністерства охорони здоров'я.

XS
SM
MD
LG