Доступність посилання

ТОП новини

Генсекретар НАТО закликає Росію виконати мінські угоди


Єнс Столтенберґ, архівне фото
Єнс Столтенберґ, архівне фото

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ закликає Росію виконати мінські домовленості про врегулювання на сході України.

«Звичайно ж, Росія мала б зробити те, що зобов’язалася за мінськими домовленостями, а саме вивести всі свої війська зі сходу України і перестати підтримувати сепаратистів. Це було б дуже важливим внеском у деескалацію становища на сході України і важливим внеском у виконання мінських домовленостей і встановлення перемир’я», – сказав він в інтерв’ю «Голосові Америки».

Столтенберґ зауважив, що режим припинення вогню, встановлений за мінськими домовленостями, нетривкий, і стаються його порушення. Керівник НАТО закликав усі сторони дотримуватися його і втілювати його повністю.

Коментуючи заяви президента Росії Володимира Путіна, що Захід намагається підірвати його режим і дестабілізувати Росію, Єнс Столтенберґ назвав це черговим прикладом російської пропаганди. «Ми не будемо відповідати на цю пропаганду нашою пропагандою – ми відповімо тим, що будемо говорити правду», – наголосив він.

Правда ж, за його словами, полягає в тому, що те, що зараз робить союз НАТО, він робить у відповідь на агресивні дії Росії в Україні. Керівник НАТО додав, що Північноатлантичний союз реагує на дії Росії пропорційно і суто оборонними заходами, що не порушують міжнародних зобов’язань НАТО.

Росія, захопивши збройною силою український Крим і влаштувавши, підтримавши й озброївши сепаратистський рух у частині сходу України, також різко активізувала свою військову присутність у низці регіонів світу далі від її кордонів. Усе це викликає занепокоєння на Заході, зокрема, в НАТО.

XS
SM
MD
LG