Доступність посилання

ТОП новини
16 Липень 2018, Київ 20:08

Генсекретар НАТО закликає Росію виконати мінські угоди


Єнс Столтенберґ, архівне фото

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ закликає Росію виконати мінські домовленості про врегулювання на сході України.

«Звичайно ж, Росія мала б зробити те, що зобов’язалася за мінськими домовленостями, а саме вивести всі свої війська зі сходу України і перестати підтримувати сепаратистів. Це було б дуже важливим внеском у деескалацію становища на сході України і важливим внеском у виконання мінських домовленостей і встановлення перемир’я», – сказав він в інтерв’ю «Голосові Америки».

Столтенберґ зауважив, що режим припинення вогню, встановлений за мінськими домовленостями, нетривкий, і стаються його порушення. Керівник НАТО закликав усі сторони дотримуватися його і втілювати його повністю.

Коментуючи заяви президента Росії Володимира Путіна, що Захід намагається підірвати його режим і дестабілізувати Росію, Єнс Столтенберґ назвав це черговим прикладом російської пропаганди. «Ми не будемо відповідати на цю пропаганду нашою пропагандою – ми відповімо тим, що будемо говорити правду», – наголосив він.

Правда ж, за його словами, полягає в тому, що те, що зараз робить союз НАТО, він робить у відповідь на агресивні дії Росії в Україні. Керівник НАТО додав, що Північноатлантичний союз реагує на дії Росії пропорційно і суто оборонними заходами, що не порушують міжнародних зобов’язань НАТО.

Росія, захопивши збройною силою український Крим і влаштувавши, підтримавши й озброївши сепаратистський рух у частині сходу України, також різко активізувала свою військову присутність у низці регіонів світу далі від її кордонів. Усе це викликає занепокоєння на Заході, зокрема, в НАТО.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG