Доступність посилання

ТОП новини

Ірак: влада заявляє про успіхи у боях з ісламістами за Тікріт


Бої за Тікріт, 30 березня, 2015
Бої за Тікріт, 30 березня, 2015

Іракська влада заявляє, що урядові сили безпеки продовжують відтісняти ісламістів з міста Тікріт, що на півночі від Багдаду. За повідомленням прем’єр-міністра Іраку Хайдера аль-Абаді, у вівторок, 31 березня, іракські військові просунулися у центр цього міста, після того, як витіснили бойовиків угруповання «Ісламська держава» з південної та західної його частин.

Абаді висловив сподівання, що у цій операції окрім іракській армії та поліції допомагатимуть сили коаліції під проводом США, які наносять повітряні удари по позиціях ісламістів, а також бійці шиїтів та сунітських племен.

Наразі шиїти поновили участь у бойових діях за Тікріт проти «Ісламської держави». Це відбулося після того, як минулого тижня шиїти призупинили учать в операції. Шиїти є найчисельнішою групою серед бійців, які 2 березня розпочали наступальну операцію проти «Ісламської держави» у цьому регіоні.

Але за кілька тижнів інтенсивність операції спала. Це відбулося на тлі серйозних втрат з боку іракських сил безпеки, напруження всередині держави та позицію США у зв’язку з провідною роллю Ірану у підтримці шиїтів.

Бойовики «Ісламської держави» захопили Тікріт, рідне місто колишнього диктатора Іраку Саддама Хусейна, у червні 2014 року.

XS
SM
MD
LG