Доступність посилання

ТОП новини
13 квітня 2021, Київ 23:21

США засуджують окупаційну владу Криму через закриття телеканалу ATR


Сполучені Штати рішуче засуджують російську окупаційну владу в анексованому українському Криму за припинення мовлення кількох кримськотатарських засобів інформації.

В оприлюдненій 2 квітня заяві Держдепартамент США назвав закриття телекомпанії ATR і ще кількох кримських мас-медіа «останнім у ряду дій, які підривають свободу слова в Криму».

Речниця Держдепартаменту Марі Гарф наголосила, що закриттю ATR та інших ЗМІ передувала «річна кампанія, щоб змусити замовкнути кримськотатарське населення та інших осіб, які виступають проти російської окупації». Речниця також зазначила, що кримські татари піддаються «дискримінації, залякуванню і переслідуванням».

Раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International назвала відмову російської влади перереєструвати кримськотатарські ЗМІ за російським законодавством«кричущим наступом на свободу слова, закамуфльованим під адміністративну процедуру».

Кримськотатарський телеканал ATR закінчив своє мовлення опівночі у вівторок, 31 березня. Цей телеканал кілька разів подавав документи для перереєстрації в наглядовий орган окупаційної влади «Роскомнадзор», але їх повертали назад з різних причин. Аналогічні проблеми мають інші ЗМІ, що входять до медіа-холдингу ATR – дитячий кримськотатарський телеканал Lale, FM-радіостанції «Мейдан» і «Лідер», а також інтернет-видання «15 хвилин».

XS
SM
MD
LG