Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську художниці-переселенки збирають гроші для дітей


Художниці-переселенки збирають гроші для допомоги дітям-переселенцям та дітям бійців АТО
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Художниці-переселенки збирають гроші для допомоги дітям-переселенцям та дітям бійців АТО

У п’ятницю ввечері у Дніпропетровську, у Музеї українського живопису, відкрилась доброчинна виставка «Код нації – справжня єдність». На ній представлені близько півсотні робіт жінок-художниць, які є уродженками Донбасу, але через події на сході України були змушені виїхати й оселитись у різних містах – Дніпропетровську, Одесі, Львові.

Авторки працюють у різних техніках – живопис, графіка, кераміка, скло та шиття, однак їхні роботи об’єднують спільні теми – любов до рідного, залишеного краю, мрії про мир і єдність в Україні, прагнення свободи для людини й країни.

За словами організаторки, художниці-переселенки з Донецька Марії Рец, назву «Код нації» арт-проект переселенців отримав невипадково: майстрині вважають, що всіх громадян України об’єднують спільні риси національного характеру – любов до волі, щирість, працьовитість, гостинність та близькість до природи.

Як зазначила Марія Рец, усі роботи, представлені у рамках проекту, пропонуються для продажу: зібрані кошти художниці хочуть спрямувати на допомогу дітям-переселенцям, які потребують термінового лікування, а також дітям бійців АТО. Вартість витворів становить від 700 гривень до 10 тисяч гривень, однак відвідувачі можуть торгуватися.

У залах музею також стоять прозорі скриньки для пожертв відвідувачів.

У Дніпропетровську виставка триватиме до 20 квітня. Після цього художниці хочуть проїхати зі своїм арт-проектом містами України, а потім і Європою, зокрема, Чехією.

XS
SM
MD
LG