Доступність посилання

ТОП новини

Антимонопольний комітет надав Міністерству інфраструктури рекомендації щодо тарифів на перевезення пасажирів


Ілюстраційне фото

Антимонопольний комітет рекомендує Міністерству інфраструктури внести зміни до деяких нормативно-правових актів з метою недопущення встановлення необґрунтованих тарифів на перевезення пасажирів, повідомляє прес-служба Комітету.

«На сьогодні відсутня чітка норма, яка б зобов’язувала органи місцевого самоврядування при встановленні (погодженні) тарифів на перевезення здійснювати з певною періодичністю обстеження пасажиропотоку на маршруті або вимагати від ініціатора зміни тарифу надання результатів такого обстеження», – йдеться у повідомленні.

За інформацією Антимонопольного комітету, при здійсненні власних розрахунків при зміні тарифу на перевезення перевізники часто занижують фактичний обсяг перевезення пасажирів, що може призвести до формування завищеного тарифу.

Питання обстеження пасажиропотоку залишається нормативно неврегульованим, тому Антимонопольний комітет надав Міністерству інфраструктури обов’язкові для розгляду рекомендації, зокрема щодо внесення зміни до нормативно-правових актів, які б передбачали механізм визначення достовірного обсягу перевезень пасажирів.

На початку лютого в Києві почали діяти нові тарифи на перевезення пасажирів у міському громадському транспорті, зокрема вартість однієї поїздки автобусом, трамваєм, тролейбусом чи фунікулером встановили на рівні 3 гривні. Також підвищився тариф на проїзд у маршрутному таксі в Києві та в регіонах. Перевізники пояснили необхідність підняття тарифів зростанням ціни на паливо.

XS
SM
MD
LG