Доступність посилання

ТОП новини

Громадські організації проти політизації обрання директора антикорупційного бюро – заява


©Shutterstock
©Shutterstock

Українська громадськість просить членів Конкурсної комісії з обрання директора антикорупційного бюро не політизувати цю процедуру, а користуватись виключно нормами чинного законодавства. З відповідною заявою виступили міжнародна організація Transparency International, українські Центр протидії корупції і Реанімаційний пакет реформ.

Як повідомив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, під час сьогоднішнього засідання конкурсної комісії можливе не подання обраних кандидатів, а повторне оголошення конкурсу.

За словами експерта, це затягне процес обрання директора Національного антикорупційного бюро і відтак роботу цієї установи ще на два-три місяці.

«Сьогодні, згідно з законом, комісія може ухвалити два рішення: або передати 2-3 раніше обраних претендентів-фіналістів, які пройшли відповідну перевірку, на розгляд президентові, або переоголосити конкурс. Напередодні були заяви кількох членів комісії, що вони хочуть розширити шорт-лист кандидатів. Але згідно із законом, або комісія обирає з тих претендентів, хто пройшов перевірку, або переологошує весь конкурс», – пояснив Шабунін.

Закон надає президентові України десять днів для обрання директора Національного антикорупційного бюро з поданих комісією кандидатур, зазначили автори звернення до членів конкурсної комісії.

7 квітня конкурсна комісія з виборів голови Національного антикорупційного бюро має остаточно визначитися із кандидатами на цю посаду. Зі 181 претендента комісія відібрала чотирьох кандидатів, один з яких не пройшов спеціальної перевірки. Відтак президенту мають подати дві або три кандидатури, одну з яких Петро Порошенко має затвердити на посаді.

XS
SM
MD
LG