Доступність посилання

ТОП новини

Джемілєв зазіхає на авторитет Ердогана – кримський чиновник


(ілюстраційне фото)

Проведення у Туреччині платформи з підготовки до організації Всесвітнього конгресу кримських татар і участь у ній лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва представники фактичної влади Криму розцінили як зазіхання на міжнародне становище Туреччини.

Так званий «голова» «державного комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Криму» Заур Смирнов заявив, що головною метою проведення Всесвітнього конгресу кримських татар у Туреччині був підірив авторитету турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана на міжнародній арені та втягнення його у конфронтацію з Росією.

«Давній противник турецького прем’єра Ердогана Фетхуллах Гюллен (турецький опозиціонер) стоїть за багатьма політичними змовами і проживає сьогодні у США. З ним активно співпрацює екс-лідер Меджлісу Мустафа Джемілєв, який переслідує однозначні інтереси – підірвати авторитет Ердогана на міжнародному рівні та втягнути його в конфронтацію, у даному випадку з Російською Федерацією», –сказав Заур Смирнов в інтерв’ю «РИА Новости».

За повідомленням «Крим.Реалії», у Туреччині з 31 липня по 2 серпня планують провести Всесвітній конгрес кримських татар. Для організації конгресу Анкару відвідали національний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров, його заступник Аслан Омер Киримли, радник голови Меджлісу Ісмет Юксель, а також активіст національного руху кримських татар Сінавер Кадиров.

У лютому 2015 року 43 кримськотатарські організації Туреччини ухвалили рішення об'єднати свої зусилля і співпрацювати у рамках єдиної платформи.

XS
SM
MD
LG