Доступність посилання

ТОП новини

Керівники ОБСЄ обговорили деескалацію ситуації на Донбасі


Голова ОБСЄ, прем’єр-міністр Сербії Івіца Дачич

Представники Організації з безпеки та співпраці у Європі обговорили подальші кроки щодо деескалації ситуації в Україні. В організації повідомили, що у зустрічі, яка відбулася у Белграді у середу, 8 квітня, взяли участь голова ОБСЄ – прем’єр-міністр Сербії Івіца Дачич, генеральний секретар ОБСЄ ЛамбертоДзаннієр, керівник СММ ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан та представник організації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Гайді Тальявіні.

«Ми повністю підтримуємо намагання представника ОБСЄ Тальявіні, – сказав Івіца Дачич. – Забезпечення роботи групи щодо безпекового, економічного і гуманітарного аспектів Мінських домовленостей наразі є пріоритетом. Я закликаю усі сторони швидко виконувати ці домовленості і чітко дотримуватися їх. Робоча група допоможе імплементувати [Мінські] угоди, які є єдиним можливим рішенням щодо забезпечення довготривалого миру», – наголосив Дачич за підсумками зустрічі.

12 лютого у Мінську були підписані угоди, які мали покласти край бойовим діям на Донбасі. Відповідний документ пілписали представники Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання в частині сходу України, до якої входять представники України, Росії, ОБСЄ та сепаратисти. Окремо лідери України, Росії, Франції й Німеччини ухвалили декларацію на підтримку цього документа.

Але остаточного припинення вогню так і не відбулося. Також Мінські домовленості передбачають відведення важких озброєнь від лінії розмежування на Донбасі. Сторони звинувачують одна одну у зриві домовленостей.

XS
SM
MD
LG