Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2019, Київ 10:00

Рада заборонила пропаганду комунізму й нацизму в Україні


©Shutterstock

Верховна Рада України ухвалила внесений Кабінетом міністрів закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду і символіку. Таке рішення підтримали 254 народних депутати.

Однією з головних позицій закону є визнання комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні злочинним і таким, що провадив політику державного терору, з відповідними наслідками для комуністичної символіки і пропаганди. Також нацистський тоталітарний режим визнається в Україні злочинним і таким, що провадив політику державного терору.

Усю символіку, пропаганду нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яку діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні заборонили.

За пропаганду символів режимів передбачене покарання у вигляді ув’язнення до п’яти років.

Цей закон передбачає внесення змін до 14 чинних законів, зокрема до Кримінального кодексу в частині введення санкцій за невиконання або порушення норм цього документа.

Наприкінці березня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що уряд підготував законопроект, яким засуджується нацистський і комуністичний режим в Україні і забороняється їх пропаганда.

У Верховній Раді різних скликань неодноразово реєстрували законопроекти про заборону комуністичної ідеології в Україні, однак ці законодавчі ініціативи не були підтримані.

Дивитись коментарі (13)

XS
SM
MD
LG