Доступність посилання

ТОП новини

Росія евакуює людей з Ємену


Пропрезидентські війка у місті Аден, Ємен, 9 квітня, 2015

Російське військове судно евакуювало понад 300 людей різних національностей з єменського портового міста Аден.

За повідомленням Міністерства оборони Росії, евакуйовано 45 громадян Росії, 18 громадян США, 5 британців і 159 єменців, а також громадян інших країн Близького Сходу та країн колишнього СРСР. Очікують, що судно прийде до Джибуті вже 12 квітня.

У Посольстві Росії у Ємені повідомили «Інтерфаксу», що 12 квітня два російських літаки вивезли зі столиці Ємену Санаа до Москви 350 людей, включають як громадян Росії, так і представників інших національностей.

5 квітня Міністерство закордонних справ Ємену звинуватило Росію у прихованих поставках зброї повстанцям угруповання «Аль-Хуті». За словами речника МЗС Росії Олександра Лукашевича, ця інформація неправдива, а літаки з Росії прибувають виключно для того, щоб забрати із зони бойових дій російських громадян.

У Ємені упродовж останніх тижнів активізувалося протистояння між силами, що підтримують президента Абд-Раббо Мансура Хаді, і бойовиками руху «Аль-Хуті», яких нібито підтримує Іран. У Тегерані ці закиди заперечують.

Міжнародна коаліція на чолі з Саудівською Аравією вже близько двох тижнів завдає повітряних ударів по базах «Аль-Хуті» в Ємені.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я ООН, станом на 7 квітня щонайменше 560 людей загинули, майже дві тисячі поранені, а близько 100 тисяч вимушено залишили свої будинки.

XS
SM
MD
LG