Доступність посилання

ТОП новини

Росія звертатиметься до суду, якщо Україна вчасно не виплатить 3 мільярди доларів – Силуанов


Антон Силуанов

Росія звертатиметься до суду, якщо Україна в кінці року не виплатить 3 мільярдів доларів боргу, заявив міністр фінансів Росії Антон Силуанов.

«Під час моєї нещодавньої розмови з міністром фінансів України з українського боку пролунали запевнення, що ті зобов’язання, які мають бути погашені у грудні поточного року, це 3 мільярди доларів, враховано в українському бюджеті», – сказав він в ефірі телеканалу «Росія-1».

«Якщо ця заява дезавуюється, ми звертатимемося до арбітражних судів за англійським законодавством», – додав він.

Раніше Силуанов заявляв, що Росія не готова до відтермінування погашення боргу за облігаціями на суму 3 мільярди доларів.

У грудні Україна сплатила Росії другий купон за цими домовленостями обсягом у 75,5 мільйонів доларів.

Мова йде про домовленості, досягнуті з російським керівництвом наприкінці 2013 року ще урядом Миколи Азарова. Тоді Росія вирішила вкласти в єврооблігації України 15 мільярдів доларів, з яких було сплачено лише перший транш обсягом у 3 мільярди.

У жовтні минулого року міжнародне рейтингове агентство Moody’s прогнозувало Україні можливість дефолту, спричинити який, за версією аналітиків, могла б вимога Росії достроково погасити борги за домовленостями по облігаціях.

XS
SM
MD
LG