Доступність посилання

ТОП новини

Міністр юстиції просить КСУ відкласти розгляд подання щодо закону про люстрацію


Міністр юстиції Павло Петренко

Міністр юстиції Павло Петренко просить Конституційний суд України відкласти розгляд подання про конституційність окремих положень закону «Про очищення влади» до ухвалення змін до цього закону. Про звернення міністра повідомив голова суду Юрій Баулін.

Він зазначив, що до суду надійшло звернення від представника Верховної Ради в КСУ Анатолія Селіванова з проханням залучити до розгляду справи громадського активіста Карла Волоха, а також директора департаменту Міністерства юстиції з питань люстрації Тетяну Козаченко та самого міністра юстиції Павла Петренка. Петренко, у свою чергу, звернувся з проханням відкласти розгляд подання, розповів Юрій Баулін.

Суд вирушив до нарадчої кімнати для ухвалення рішення за цим клопотанням.

Біля суду наразі триває акція громадських активістів на захист положень закону про люстрацію.

Закон «Про очищення влади», що передбачає люстрацію посадовців в Україні за низкою критеріїв, набув чинності 16 жовтня 2014 року.

У листопаді минулого року Верховний суд України звернувся до Конституційного суду з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції, низку положень закону «Про очищення влади». Ще одне подання з приводу цього закону надійшло від Верховного суду у березні цього року.

Крім того, у січні цього року з клопотанням щодо закону «Про очищення влади» до Конституційного суду звернулися 47 народних депутатів.

Конституційний суд України об’єднав усі три конституційні подання в одне провадження.

XS
SM
MD
LG