Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові для переселенців улаштували ярмарок вакансій


Акція у Харкові (архівне фото)

У Харкові активісти організували для переселенців ярмарок вакансій. За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, ярмарок ініціював харківський Автомайдан, до нього долучилися обласний центр зайнятості, а також понад 20 державних і приватних підприємств: вони пропонують переселенцям різні можливості працевлаштування.

На ярмарку вакансій свої пропозиції представили заводи, що входять до «Укроборонпрому», зокрема – завод імені Малишева, бронетанковий, завод спеціальних машин тощо.

«У ярмарку можливостей змогли взяти участь не менш ніж півтори тисячі вимушених переселенців. Для їхнього запрошення ми задіяли всі можливі канали – офіційні, неофіційні, які мали. Роздрукували листівки, їх роздавали волонтери «Станції Харків», Центр зайнятості, соцмережі, модульне містечко», – розповів голова правління громадської організації «Автомайдан Харків» Михайло Долгопол.

За його словами, люди, які переїхали до Харкова, шукають роботу з зарплатнею, яка дозволила б їм винаймати житло. Кореспондент Радіо Свобода повідомляє, що у пʼятницю на ярмарку людям пропонували переважно робітничі спеціальності з зарплатами від 2 до 4 тисяч.

«Серед переселенців є така думка, що харківські роботодавці навмисно занижують зарплату, коли бачать, що вони з Донбасу. Вони не можуть повірити, що у нас такі зарплати були завжди. Дуже велика кількість людей має шахтарські спеціальності, це – висококваліфіковані професії з високими зарплатами», – розповіла Радіо Свобода волонтер організації «Станція Харків» Катерина Стреченко.

За інформацією Харківського обласного центру зайнятості, з 2 жовтня до них звернулося 3039 вимушених переселенців, з них 715 осіб уже працевлаштували.

Харківська область – друга за кількістю внутрішніх переселенців після Луганської. За даними Міжвідомчого координаційного штабу, на Харківщину з окупованих районів Донбасу виїхали понад 161 тисяча людей.

XS
SM
MD
LG